GŁOSY REWOLUCJI ŻYWNOŚCIOWEJ

To jedna z najważniejszych dyskusji, jaka kiedykolwiek miała miejsce na temat żywienia. Prowadzą ją najwięksi współcześni eksperci od odżywiania i diety z założycielem ruchu na rzecz zdrowej żywności. Staranny wybór tylko niezależnych, bezstronnych ekspertów, jak specjalista od chorób przewlekłych Dean Ornish, producent słynnego filmu Super Size Me, Morgan Spurlock, czy autor bestsellerowej książki Nowoczesne zasady odżywiania, Colin Campbell, przyczynia się do tego, że wywiady te są przełomowe i stają się niezwykle cennym źródłem prawdy.

rewolucja zywnosciowa

Książka odkrywa obraz szokującego i zakrojonego na szeroką skalę agrobiznesu, który przy pomocy swoich lobbystów i dzięki pieniądzom przekazywanym na cele polityczne, kontroluje sytuację w większości rządowych agencji regulacyjnych i rolniczych, fałszując wyniki badań naukowych. W ten sposób setki milionów ludzi karmi się wysoce przetworzoną żywnością, od której stają się grubsi, uzależniają się na całe życie i cierpią na choroby przewlekłe, a pracownicy rolni są wyzyskiwani i doprowadzani na skraj bankructwa. Nasza planeta jest wciąż zatruwana – coraz wyższemu skażeniu ulegają lasy, woda, powietrze, górne warstwy gleby i klimat. A McDonald’s, Monsanto i Coca-Cola liczą coraz wyższe… zyski.

rewolucja żywnosciowaO ile 30 lat temu głosy wypowiadających się na temat zdrowego żywienia były tylko głosem wołającego na pustyni, to dziś rozpoczyna się prawdziwa REWOLUCJA. Coraz więcej ludzi sięga po żywność organiczną, zrównoważoną, pochodzącą ze Sprawiedliwego Handlu, niemodyfikowaną genetycznie, pozyskiwaną w sposób humanitarny i po prostu zdrową. To są ci, którzy wiedzą, że dobra dieta to dar trwałego zdrowia.

Wszyscy mamy prawo znać prawdę o tym, co jemy, skąd to pożywienie pochodzi i jaki to ma wpływ na nasze życie i całą planetę. Im więcej wiemy, tym szybciej podejmiemy działanie w kwestii promowania optymalnego zdrowia i budowania zdrowszego społeczeństwa. Dzięki tej książce nie będziemy już dłużej sfrustrowanymi obserwatorami, ale przepełnionymi wiarą ludźmi zmieniającymi swoje życia na lepsze. Przekonamy się, że dysponujemy odpowiednimi do tego narzędziami, a nasz głos w tej dyskusji jest niezwykle ważny. Swoimi codziennymi działaniami i wyborami wpływamy na środowisko, w którym żyjemy, i na swoje zdrowie. Od nas zależy, czy prowadzimy je ku poprawie, czy klęsce.

rewolucja żywnosciowa

Książka Głosy rewolucji żywnościowej odkrywa prawdziwą wartość jedzenia, które stanowi pomost między nami a światem, kulturą i sobą nawzajem. To, co jemy, nie jest już naszą indywidualną sprawą. W obliczu 7-miliardowej populacji problem odżywiania i produkcji żywności staje się jedną z kluczowych, globalnych kwestii. Od tego, co położymy dziś na talerzu, zależy przyszłość całej ludzkości. Dlatego dowiedzmy się, jak wprowadzić ważne zmiany do swojego życia – do życia nas wszystkich. Sięgnijmy po książkę Oceana i Johna Robbinsów, ponieważ to właśnie z niej dowiemy się:

– Jaka dieta jest optymalna dla ludzi;
– Jak zapobiegać dalszym zmianom klimatycznym;
– Czy białko zwierzęce jest dla nas dobre;
– Jak bardzo niebezpieczna jest żywność modyfikowana genetycznie;
– Jak powstrzymać wielki agrobiznes;
– Czy możliwa jest zmiana podejścia do zwierząt i pożywienia na poziomie serca i umysłu;
– Jak wyeliminować globalny głód;
– Czy da się jeść zarówno zdrowo, jak i etycznie;
– Jakie podjąć kroki, by działać na rzecz zdrowej planety, humanitarnej produkcji żywności, dążyć do większej świadomości i harmonii i chronić swoją rodzinę przed GMO;
– Jak zapobiegać chorobom, a nawet je eliminować;
– Cennych informacji o strategii obiadowej – polityce żywienia dla zdrowych ludzi;
– W jaki sposób przemysł żywnościowy niszczy twoje zdrowie i jak się przed tym bronić;
– Jak pomóc ci czuć się zdrowo, witalnie i pełnym energii;
– Jak wpłynąć na los zwierząt hodowlanych.

Przyłączmy się do zdrowej, humanitarnej, bezpiecznej dla środowiska i smakowitej rewolucji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *